نیاز اساسی جامعه امروز، حاکم شدن فرهنگ قرآن است

مدیرآموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز شهرستان ذکر کرد: "این مسابقات نقطه تحولی در ارتقای معرفتی جامعه دانش‌آموزی خواهد بود."

این مسابقات در دو گروه دختران و پسران با حضور 400 نفر از دانش آموزان راه یافته به این مرحله برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز در راستای هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز و مسئول حراست اداره از روند برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی شهرستان(گروه پسران) در دارالقرآن نورالمهدی و آستان مبارک امام زادگان یاسر و ناصر بازدید کردند.

شایان ذکر است که برگزیدگان مسابقات مرحله آموزشگاهی که از میان حدود ۸۰۰۰ نفر به این مرحله راه یافته اند، در گروه پسران با جمعیت قریب به ۴۰۰ نفر شرکت کننده از دانش آموزان متوسطه اول و دوم در ده رشته (آوایی قرائت، ترتیل، حفظ، اذان، مداحی) و پژوهشی (احکام، انشای نماز، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر و مفاهیم) به رقابت مشغول شدند.

از میان این دانش آموزان عزیز منتخبین به کارگاه های تخصصی دعوت می شوند و پس از شرکت در این کارگاه ها که توسط دارالقرآن های طرقبه و شاندیز برگزار می شود، برگزیدگان با نظر کمیته تخصصی انتخاب و برای شرکت در مرحله استانی به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی معرفی خواهند شد. دانش آموزان شهرستان طرقبه شاندیز در گروه دو مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان استان مسابقه خواهند داد.
این مسابقات دردو گروه پسران در روزشنبه یک دی ماه و در گروه دختران در روز دوشنبه سوم دی ماه برگزار شد.

مهدوی خواه رئیس اداره قرآن ، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع دانش آموزان قرآنی بیان کرد: نگاه مسابقات به صورت رقابت صرف نیست یک فرایند تربیتی است که در آن دانش آموزان می بایستی با علوم و معارف اسلامی آشنا شوند. این اتفاق با برنامه ریزی که همکاران در آموزش و پرورش طرقبه شاندیز داشته اند محقق شده است و دانش آموزان بیشتری در فرایند مسابقات شرکت کرده اند . این رقابت ها و آماده سازی ها بهانه ای است که دانش آموزان بتوانند انس خودشان نسبت به سه منشأ نورانی قرآن ،عترت و نماز حفظ کنند.

در ادامه رضا رفسنجانی، مدیرآموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز در حاشیه این بازدید عنوان کرد: نیاز اساسی جامعه امروز، حاکم شدن فرهنگ قرآن است.

بنا بر این گزارش، مدیرآموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه آنچه نیاز اساسی جامعه ماست حاکم شدن فرهنگ قرآن در زندگی است، گفت: جامعه ما به حاکمیت و فرهنگ قرآن امروز، دیروز و فردا نیازمند بوده و هست؛ پرده‌های تاریک فتنه و گرفتاری‌هایی که دشمنان برای انحراف انسان ایجاد می‌کنند به برکت قرآن کنترل و هدایت می‌شود به همین جهت به ما گفته‌اند نوجوانی که از دوران نوجوانی با قرآن آشنایی پیدا می‌کند سلول‌ها وجود او با قرآن مأنوس می‌شود و از تیررس وسوسه‌ها و خناسان در دوران حیات و زندگی محفوظ می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات قرآن، عترت و نماز یکی از مهم ترین رویدادها در این شهرستان بوده و هست بیان کرد: این رویداد نقطه تحولی در ارتقای معرفتی جامعه دانش‌آموزی خواهد بود.
وی ذکر کرد: همه شرکت کنندگان این آزمون، پیروز و برنده میدان هستند زیرا که در عرصه مهم فراگیری کلام وحی گام نهاده اند.
رضا رفسنجانی تعمیق و توسعه فرهنگ غنی قرآن کریم، ‌عترت و فرهنگ اقامه نماز، زمینه‌سازی برای انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن، عترت و نماز، برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌‌آموزان در مرحله آموزشگاه و زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و مصونیت بخشی جوانان و نوجوانان با بهره‌گیری از معارف قرآن کریم و اهل بیت(ع) و احکام دینی در برابر تهاجم فرهنگی غرب را از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های هفته قرآن، عترت و نماز عنوان کرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما