زمان و مکانی که دقیق انتخاب شده بود

محور مقاومت در یک بامداد پس از 40 بار تجاوز هوایی، توپخانه‌ای و موشکی رژیم صهیونیستی به مواضع این محور در مناطق مختلف سوریه که باعث شهادت و زخمی شدن ده‌ها نیروی نظامی، شهروند عادی و خسارت‌های سنگینی به زیرساخت‌های ارتش سوریه شد، بالاخره تصمیم به تلافی گرفت. ما در کانال اخبار سوریه

بارها اعلام کرده بودیم که این حملات پاسخ داده خواهد شد، اما به‌گونه‌ای که دشمن «دردش بگیرد» اما حالا فقط چند مرکز نظامی این رژیم مورد حملات موشکی قرار گرفته است.

اما فارغ از همه مسائل، این حملات در زمان و مکان مناسبی صورت گرفت. زمانش را همانگونه که تاکید کردیم پس از انتخابات پارلمانی لبنان و پس از اعلام موضع ترامپ در مورد برجام انتخاب کردند. چرا که در حال حاضر دیگر دلیلی برای مراعات کردن نبوده و نیست. اگر ترامپ از برجام خارج نمی‌شد بدون شک دست نظامی‌ها برای تلافی بسیار کوتاه بود، چرا که دیپلمات‌ها و سیاسیون باز هم دلیل و برهان آورده و می‌گفتند که اگر بزنیم، ترامپ خارج می‌شود، حالا که ترامپ خارج شده، نزدن بدترین کار بود.

اما این حمله در زمان دقیقی نیز صورت گرفت. همزمان با سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه و دیدار با متحد ایران و سوریه. با هر چرتکه‌ای که حساب کنیم، نباید روس‌ها از این حملات مطلع شده باشند. نتانیاهو با این خیال راحت به روسیه سفر کرد که واحدهای اطلاعاتی امان و موساد به او گفته بودند که ایران فعلا قصدی بر پاسخگویی ندارد. او در مسکو خبر حمله موشکی به مواضع ارتش عبری را شنید. و این بدترین ضربه‌ای بود که نتانیاهو می‌توانست در مواجه به دشمنان سیاسی بی‌شمار خود در داخل دریافت کند.

اما چرا مکان حمله مناسب انتخاب شده بود. شاید نتوان خیلی از اطلاعات و داده‌ها را در این شرایط منتشر کرد. اما فی‌المجلس خدمت شما باید عرض کنم همه اهدافی که منهدم شدند، در طول هفت سال گذشته نقش بسیار مهم و اصلی در حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به مراکز ارتش سوریه و محور مقاومت داشتند. این مراکز، مهمترین نقش را در هدایت، هماهنگی، مسلح‌سازی و حرکت دادن تروریست‌های القاعده و ارتش آزاد برای حمله به مواضع ارتش و مقاومت در مناطق مختلف سوریه ایفا می‌کردند.

آنهایی که دستشان در کار است بهتر این چند خط را می‌فهمند و می‌دانند. یکی از مراکزی که هدف قرار گرفت، «مرکز نظامی فرماندهی شنود فنی و الکترونیکی» ارتش عبری بود که مهمترین نقش را در شهادت شهید مغنیه و شهید الله‌دادی داشت. آن مرکز بالگردی نیز که منهدم شد، همان نقطه‌ای بود که بالگردهای رژیم صهیونیستی برای شهادت این دو فرمانده پرواز کرده و با موشک‌های ضدزره خود خودروی آنها را هدف قرار داده و باعث شهادت آنها و همراهانشان شدند. اگر شد، در پست‌های آینده از این دست موارد بیشتر خدمت شما خواهم نوشت.

به صورت خلاصه باید عرض کنم، فقط خود صهیونیست‌ها می‌دانند که این 20 فروند موشک چه کاری کرده است، کار ما «قَل و دل» به قولی بود، مفید و خلاصه. رژیم صهیونیستی بهترین و نخبه‌ترین نیروهایش را به همراه بهترین امکانات و تجهیزاتی را که در اختیار داشت در واحد شنود فنی و الکترونیکی‌اش در جولان اشغالی مستقر کرده بود، این مرکز غروب روز گذشته در حال هماهنگی با تروریست‌ها برای حمله به شهرک البعث در استان القنیطره بود و حتی تانک‌های این رژیم نیز در حمایت از این گروهک‌ها چند گلوله شلیک کردند.

ما منتظر می‌مانیم که اگر صهیونیست‌ها عرضه، شهامت، جسارت و مردانگی دارند که هیچ وقت نداشته و ندارند، آمار دقیق کشته‌های خود را همراه آن چند افسر شناسنامه‌دارشان را که به هلاکت رسیده‌اند منتشر کنند. نه اینکه بگویند سرهنگ.... هنگام بازگشت از سفر به بند ایلات در جاده خودرویش چپ کرده و کشته شد. در این مورد هم اگر صلاح دیده شد، اطلاعاتی را منتشر خواهیم کرد. با این اوصاف بدانید که این حمله‌ای محدود نبود، بلکه‌ حمله‌ای دقیق و حساب‌ شده بود که ستون خیمه تجاوزات رژیم صهیونیستی در طول سال‌های گذشته به سوریه و محور مقاومت را هدف قرار داد.
و در بخش دیگری از اعلام جزئیات محل مورد حمله گرفته شده آمده است :
واحد 9900 به جای تی4 / تلافی دقیق

یکی از مراکزی که در حملات موشکی محور مقاومت هدف قرار گرفت، یک مقر بسیار سری ارتش رژیم صهیونیستی بنام « «یگان جمع آوری تصاویر۹۹۰۰» است که یکی از سری‌ترین بخش‌های واحد اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. تعیین مقر این یگان و منهدم کردن آن که از پیشرفته‌ترین تجهیزات برای رصد تا عمق بیش از 80 کیلومتری داخل سوریه برخوردار بود، یک موفقیت بسیار بزرگ است. معمولا در طول ماه‌های گذشته این مرکز هیچ وقت از نیروهای متخصص خالی نبوده و باید دید در زمان اصابت موشک‌ به این مرکز، چند نفر از متخصصان رژیم صهیونیستی در آن حضور داشتند.

به گزارش کانال اخبار سوریه، حمله به این مقر بسیار سری که وظیفه پهپادهای رژیم صهیونیستی در سوریه را بر عهده داشت، باید تلافی دقیق و حساب شده به شهادت هفت نفر از واحد پهپادی سپاه پاسداران در فرودگاه تی4 ارزیابی کرد. صهیونیست‌ها هیچ وقت به‌نظرم فکر نمی‌کردند که اینگونه کیش و مات شوند، چرا که برای این رژیم آنچه بیش از همه چیز اهمیت داشته و دارد، حفظ نیروی انسانی، مخفی‌کاری و داشتن دست بالاتر است. مقر 9900 مشخص نیست چه میزان آسیب دیده، اما هر گونه که حساب کنیم، فعلا صهیونیست‌ها دچار وحشت شده و مدام پیام می‌فرستند که ما نمی‌خواهیم جنگ گسترش پیدا کند!!

حمله ارتش سوریه با هماهنگی عناصر جبهه مقاومت به شمال اسرائیل با پرتاب بیش از 60 موشک نشان داد که تهدید جبهه مقاومت برای ورود به جنگ با اسرائیل واقعی و جدی است .تحلیل نتایج حملات نشان می دهد که این حمله دقیق موثر و قوی بوده و به لحاظ ارزش نظامی هم توانسته بخشی از مقرهای نظامی یهودیان در شمال فلسطین را نابود کند.

انچه از خود این حملات مهم تر بوده عملکرد اسرائیل بعد از حملات بود.در حالی اویگدور لیبرمن وزیر جنگ یهودیان گفته بود اگر سوریه جواب بدهد دمشق را فلان و فلان می کنیم ، حملات انجام شد و اسرائیل هیچ غلطی نکرد به جز انداختن چند راکت و حمله توپخانه ای محدود .
این حمله نشان داد برغم همه ادعاها ، اسرائیل ضعیف  اسیب پذیر و شکننده است و توان ایستادن در روزهای واقعی جنگ را ندارد .همچنین نشان می دهد اسرائیل نمی تواند در صورتی که از دو یا سه جهت مورد حمله قرار بگیرد ، هماهنگ و تمرکز داشته باشد و قطعا مجبور به دادن زمین خواهد شد.با توجه به محدود بودن مساحت اشغالی اسرائیل که فقط 20 هزار کیلومتر مربع است و همچنین به علت تراکم جمعیتی بالا مخصوصا در شمال و اطراف قدس و حیفا و تل اویو که 80 درصد جمعیت و بیشتر ان در این مناطق ساکن هستند ، اسیب پذیری این کشور بسیار بالاست و با اولین فشار نظامی رو به جلو سازمان کلی این کشور فرو خواهد پاشید .اسرائیل به لحاظ عرض جغرافیایی هم به شدت مشکل دارد .حضور 2 میلیون فلسطینی در داخل اسرائیل و دو میلیون در غزه کار اسرائیل را در اینده نزدیک بسیار سخت خواهد نمود.
اسرائیل در حمله به پایگاه های ایران خطا بزرگی نمود و اگر ادامه بدهد مطمئن باشد که شمال فلسطین را در مراحل اول کار از دست می دهد.نکته دیگر قابل توجه در حملات روز پنجشنبه این است که نظارت شدیدی بر رسانه ها حتی اطلاع رسانی های عادی مردم ساکن سرزمین اشغالی صورت داد تا اخبار عملیات خوب مقاومت خارج نشود .
به هر حال این اولین سینه به سینه شدن یهودیان با ایرانیان بود و به خوبی طعم موشک های دقیق و با قدرت تخریب بالا را احساس نمودند تا بدانند ایرانی هیچ حرفی را بدون پاسخ نمی گذارد .مسئله دیگر هم عملکرد کشورهای عربی هم در رسانه ها و هم در سطح مسئولان بود که میزان سقوط این کشورها را به همه نشان داد .وزیر خارجه بحرین رسما از حق دفاع اسرائیل حمایت کرد و العربیه هم مانند تلویزیون اسرائیل عمل نمود.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما